Grupa dzieci siedzących na murku

Posprzątaj z nami Małopolskę 2023!

Spółka Małopolskie Parki Przemysłowe oraz Szpital Kliniczny im. dr. J. Babińskiego w Krakowie zaprosili uczniów pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 14 w Krakowie do wspólnego sprzątania Małopolski.

Tym wydarzeniem włączamy się do regionalnej akcji #posprzątajznamimałopolske. W piątek 21 kwietnia 2023r. uczniowie klasy V dzielnie zbierali śmieci pozostawione na terenie szpitalno-parkowym w Krakowie-Kobierzynie.

Spotkanie z młodymi uczniami rozpoczęło się od wizyty w zabytkowym budynku Teatru Szpitala Babińskiego, gdzie Pan Maciej Bóbr – rzecznik Szpitala przybliżył dzieciom historię Szpitala oraz opowiedział o wydarzeniach, które odbywają się na naszym terenie. W trakcie spotkania padło wiele ciekawych pytań, między innymi o możliwości wsparcia młodych osób borykających się z różnego rodzaju problemami.

Następnie z pozytywną energią i uśmiechami na twarzy uczestnicy akcji przystąpili do porządkowania terenu szpitalno-parkowego. Zebrano kilka worków śmieci, które uczniowie zgromadzili w wyznaczonych miejscach.

Zmęczeni, ale szczęśliwi wszyscy wrócili do Teatru, gdzie w ramach podziękowań za udział w akcji czekał na uczniów słodki poczęstunek oraz mały podarunek ufundowany przez Spółkę MPP.

Akcja sprzątania to jedno z wspólnych wydarzeń organizowanych przez Spółkę i Szpital w Kobierzynie. Zależy nam na tym, aby otworzyć miejsce w którym jesteśmy na innych, odsłaniając nie tylko piękno zabytkowych budynków i zieleń parku ale również, aby uwrażliwić ludzi na problemy, z którymi coraz częściej spotykamy się na co dzień. Cieszymy się, że mogliśmy włączyć się w drugą edycję akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę!”. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizację akcji.

– mówi Monika Michalska-Mazgaj – Prezes Spółki MPP oraz Zastępca Dyrektora ds. rozwoju Szpitala Babińskiego w Krakowie.

#posprzątajznamimałopolske #posprzątajMYmałopolske