|

Czyste Tatry EkoMałopolska – dołączamy do akcji

Grupa Wolontariuszy z naszej firmy uczestniczyła w 13. edycji projektu Czyste Tatry EkoMałopolska.

W ostatni weekend czerwca na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem, ponownie stanęło wielkie miasteczko edukacyjne, gdzie przez dwa dni odbywały się ekologiczne warsztaty i prelekcje, oraz zabawy i gry dla najmłodszych.

Nasi wolontariusze zaangażowali się w sprzątanie tatrzańskich szlaków, pomagając w zachowaniu piękna tego wyjątkowego regionu.

Każdy z uczestników otrzymał worek na śmieci i rękawiczki, aby mógł aktywnie włączyć się w działania na rzecz ochrony środowiska.

My wybraliśmy Dolinę Kościeliską.

Czyste Tatry, organizowane we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym, to nie tylko sprzątanie szlaków, ale przede wszystkim symboliczne działanie mające na celu podkreślenie znaczenia edukacji ekologicznej. Trzeba zwrócić uwagę na problem zaśmiecania środowiska. Jednorazowe zbieranie odpadów nie rozwiązuje problemu, ale dzięki przemyślanej, dobrze zorganizowanej i atrakcyjnie podanej edukacji ekologicznej, możemy wspólnie dążyć do trwałych zmian i tworzyć dobre nawyki. Ważne, by dawać przykład następnym pokoleniom.

Mamy nadzieję, że z każdym rokiem dzięki rosnącej świadomości śmieci będzie coraz mniej. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wziąć udział w tym ważnym projekcie i przyczynić się do ochrony Tatr. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy obok nas wzięli udział w akcji, za zaangażowanie i wspólną pracę na rzecz naszej planety!

Podobne wpisy