|

TARGI EKONOMII SPOŁECZNEJ

Już w najbliższy weekend tj. 25-26 maja w budynku zabytkowej Pralni odbędą się TARGI EKONOMII SPOŁECZNEJ. To wyjątkowe wydarzenie towarzyszy 26. Małopolskim Dniom Dziedzictwa Kulturowego, które odbywają się na terenie szpitalno-parkowym w Krakowie-Kobierzynie.

Targi organizowane są przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie. Ideą targów jest wsparcie społecznych firm poprzez możliwość zakupu m.in. lokalnych produktów, ceramiki, słodkich wypieków. Targi są przestrzenią do promocji produktów i usług tworzonych przez osoby z niepełnosprawnościami czy wychodzące z kryzysu bezdomności. Z jednej strony, pokazują jak wygląda aktywizacja zawodowa pracowników podmiotów społecznych, z drugiej zwraca uwagę na rozwój świadomości konsumentów o lokalnych firmach.

Targi są wydarzeniem towarzyszącym 26. Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego organizowanych przez Małopolski Instytut Kultury we współpracy z Szpitalem Klinicznym im. dr. J. Babińskiego w Krakowie i Małopolskimi Parkami Przemysłowymi sp. z o.o., w trakcie których można zwiedzać kulturowe i historyczne zabytki, które zwykle na co dzień nie są dostępne.

Serdecznie zapraszamy do udziału! Targi Ekonomii Społecznej odbywają się w dniach 25-26 maja w godzinach10:00-17:00 w budynku zabytkowej Pralni na terenie zespołu parkowo-szpitalnego w Krakowie-Kobierzynie.

Swoje produkty i usługi zaprezentują:

Fundacja Aktywna Integracja Kawiarnio-księgarnia NIĆ, Fundacja L’Arche Śledziejowice, Społeczna 21, Spółdzielnia Socjalna KAMPU, Stowarzyszenie EMAUS, Fundacja Targ Pietruszkowy, WTZ KLIKA, Fundacja Pełna Życia, OWIT, Spółdzielnia Socjalna ,,Samki Gościńca’’, WTZ im. Jana Pawła II z Tarnowa.

Uzupełnieniem oferty jest możliwość zakupu prac rękodzielniczych i obrazów, które powstają podczas terapii zajęciowej na oddziałach Szpitala Babińskiego. Prace wystawiane są podczas cyklicznych kiermaszów kobierzyńskich organizowanych z okazji świąt w budynku Centrum Terapii Zajęciowej.

Podobne wpisy